loader
Drukarnia internetowa

Rozwiązania w zakresie druku: Osiąganie głębokiej, bogatej czerni na papierze niepowlekanym

"Jak wydrukować głęboką, bogatą czerń na niepowlekanym papierze?"

To jest pytanie, które otrzymujemy cały czas. Prawda jest taka, że istnieje wiele sposobów na uzyskanie głębokiej, bogatej, równomiernie wyglądającej czerni w następnym projekcie drukarskim, jeśli używasz wysokiej jakości niepowlekanego papieru, takiego jak Cougar® lub Lynx® Opaque Ultra. Oto trzy sposoby, na jakie drukowaliśmy czernie w ostatnich promocjach.

1. Twórz obszary o dużym pokryciu czernią w procesie 4-kolorowym. Jasny biały papier wydaje się bardziej żywy, gdy jest skontrastowany z ciężką czernią - często budujemy bardzo gęstą czerń z K - 100%, C - 40%, M - 30% i Y - 30%.

2. Nasze ostatnie zabezpieczenie druku Explore Lynx dowodzi, że ciężkie, ciemne materiały stałe mogą być pięknie wydrukowane na papierze niepowlekanym. Bogactwo tła zostało osiągnięte dzięki dwóm uderzeniom bogatej czerni oraz dopasowanemu niebieskiemu ekranowi. A jasna biel na samym obrazie? To po prostu Lynx® Opaque Ultra.

3. Tak jak w przypadku naszych materiałów drukowanych Share on Cougar®, czasami na wysokiej jakości papierze niepowlekanym wystarczy podwójne nałożenie czerni procesowej.

Wniosek jest następujący: bez względu na to, co chcesz osiągnąć na wydruku, upewnij się, że rozmowa z drukarnią odbywa się na jak najwcześniejszym etapie procesu. Gdy drukarnia pozna Twoje oczekiwania, będzie mogła zaproponować najlepsze podejście.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań w zakresie druku, trendów w branży poligraficznej oraz inspiracji w zakresie projektowania graficznego, zaprenumeruj nasz magazyn Paper Matters.

Tagi: Wskazówki dotyczące projektowania druku