loader
Drukarnia internetowa

Kariera w drukarni: Czy lubisz swój zawód?

Melinda Arnson Wycena

Niektórzy ludzie tak bardzo lubią swój zawód, że znajdują coraz to nowe sposoby, aby pozostać w nim zaangażowanymi. Melinda Arnson jest jedną z takich osób. Melinda jest zatrudniona na pełny etat w firmie poligraficznej jako kosztorysant druku, a także pracuje kilka wieczorów w tygodniu jako instruktor na swojej macierzystej uczelni, Ferris State University.

Melinda uczy w szkole na wydziale Zarządzania Mediami Graficznymi. Na jej zajęciach studenci poznają biznesową stronę branży poligraficznej, jak również szczegóły rzeczywistej produkcji poligraficznej.

Melinda spędziła całą swoją karierę w branży poligraficznej. Już jako dziecko lubiła odkrywać, jak rzeczy do siebie pasują. Pomagała ojcu przy naprawach samochodów, ponieważ lubiła pracę ręczną, a w czasach licealnych miała okazję spróbować swoich sił w Grafice w Centrum Kariery. Odkryła tam, że drukowanie pozwala jej wykorzystać zdolności twórcze i logiczne. Te umiejętności służą jej do dziś w roli estymatora druku/kierownika projektu.

Jakie wykształcenie lub szkolenie jest wymagane, aby zostać zakwalifikowanym na to stanowisko?

Estymacja w poligrafii nie wymaga żadnych specjalnych certyfikatów ani dyplomów - każdy może się jej nauczyć. Jest to często stanowisko podstawowe, na którym osoba nowa w organizacji lub nawet w branży może uczyć się na bieżąco.

Większość firm poszukuje jednak osób z doświadczeniem w poligrafii, ponieważ poligrafia jest hybrydą branży usługowej i produkcyjnej - prawidłowa identyfikacja etapów procesu integralnie związanych z formułowaniem kosztów wymaga znajomości technicznych aspektów poligrafii.

Jakie szkoły oferują takie szkolenia?

Lokalne szkoły zawodowe na poziomie szkoły średniej często oferują pewien rodzaj programu, w którym uczniowie mogą zapoznać się z procesem drukowania od projektu graficznego poprzez różne rodzaje druku (offsetowy, cyfrowy, serigrafia, itp.).

Istnieją również uczelnie takie jak Ferris State University w Michigan; Univ of Wisconsin Stout; CA Polytechnic i inne. Te uczelnie oferują programy z różnych stopni. Ferris, na przykład, oferuje 2-letnie Grafika Komunikacja Associates Degree, jak również 4-letnie Grafika Media Management Degrees. Ferris również rozszerza swój program o specjalistyczne umiejętności dla konkretnych rynków, takich jak drukowanie opakowań.

Collegefactual.com pokazują, że od 2019 roku programy te zwracają się około 3,000 absolwentów wchodzących do branży.

Jakie są fizyczne wymagania związane z pracą?

Stanowiska estymacji zazwyczaj wymagają pracy z komputerem przez większość dnia - więc jest to dużo siedzenia.

Czy istnieją kwestie bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę w tego typu karierze? Jakie?

W tego typu pracy rzadko pojawiają się kwestie bezpieczeństwa - chyba, że weźmiemy pod uwagę sytuację, w której estymator będzie musiał wyjść na teren produkcji. Podobnie jak w przypadku każdego innego pracownika produkcji, nie należy przebywać w tych obszarach bez obuwia z zamkniętymi palcami. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, mogą istnieć wymagania dotyczące takich rzeczy jak ochrona słuchu, siatki na włosy lub usunięcie biżuterii lub wiszącej odzieży, jeśli ktoś ma zamiar być na obszarach produkcyjnych.

Czy pracujesz w systemie zmianowym? Jaki jest typowy wymóg zmiany dla osoby na poziomie podstawowym?

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie pracujący w szacowania pracy normalne godziny pracy. 8a-5p M-F

Jakie są rzeczy, które najbardziej lubisz w swoim dniu pracy? Co jest satysfakcjonujące w tym, co robisz?

Druk zainteresował mnie już w młodym wieku. Moją uwagę przykuła przede wszystkim możliwość obsługi różnych maszyn. W miarę jak coraz bardziej angażowałem się w druk, techniczne aspekty artystyczne (projektowanie graficzne i inne) czyniły go jeszcze bardziej interesującym. W tamtych czasach kręcenie filmów i układanie negatywów, z których robiło się klisze, wciąż stanowiło dużą część procesu (czas przed komputerami), więc to odeszło na dalszy plan, ale w miarę jak wrastałem w tę branżę, najbardziej podobało mi się pomaganie firmom w tworzeniu elementów komunikacyjnych, opakowań dla produktów lub pewnego rodzaju narzędzi do komunikacji i obserwowanie, jak są one używane w rękach ludzi. W miarę jak coraz bardziej interesuję się opakowaniami, lubię chodzić po sklepach i patrzeć, jakie produkty znajdują się w opakowaniach, które rozpoznaję jako te, w których produkcji mogłem mieć swój udział.

Drukowanie, jak wszystko, jest tak naprawdę dużym procesem, który zawiera w sobie wiele mniejszych procesów tworzących produkt od początku do końca. Dobry Estymator jest osobą zorientowaną na szczegóły i zorganizowaną. Pomaga zrozumieć jak najwięcej o wszystkich małych etapach procesu, aby mieć pewność, że zadaje się wszystkie istotne pytania, począwszy od tego, czego klient oczekuje jako rezultatu (aby upewnić się, że używane są takie rzeczy jak odpowiednie podłoża, farby i powłoki), a skończywszy na zapewnieniu, że dostawa jest realizowana prawidłowo. Jestem bardzo zorientowany na szczegóły i lubię uczyć się nowych rzeczy. Potrzeba bycia zorganizowanym i szczegółowym bardzo dobrze pasuje do mojej osobowości.

Jakie podstawowe zainteresowania lub umiejętności dobrze pasują do tego stanowiska?

Praca z komputerami. Większość systemów szacowania jest albo oparta na zastrzeżonym typie systemu zbudowanego dla przemysłu poligraficznego, albo są to systemy zbudowane na zamówienie, które mogą używać Excela do obliczeń. Bez względu na to, co jest używane, trzeba być wygodne z powszechnych programów komputerowych.

Ciekawość - im bardziej jesteś ciekawy, jak działa proces i dlaczego to działa, tym więcej się nauczysz i zrozumiesz, co jest potrzebne, aby właściwie zarządzać swoją pracą.

Odpowiedzialność - branie odpowiedzialności za swoją pracę i wiedzę będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jakie są najbardziej wymagające wymagania na tym stanowisku?

Zdolność do śledzenia ciągle zmieniających się priorytetów jest dla niektórych trudna. Utrzymanie organizacji projektów i dokładności informacji w szybko zmieniającym się środowisku może być trudne. Zaakceptowanie potrzeby informacji zwrotnej w celu dokładniejszego oszacowania projektów drukarskich jest konieczne - cieszenie się nauką i rozwojem jest koniecznością.

Jaki jest zakres dochodów od początkującej do doświadczonej osoby na tego typu stanowisku?

Wiele firm oddziela funkcję estymacji od innych działań typu "Front of House", takich jak obsługa klienta i planowanie produkcji. Pracowałem dla kilku firm, które łączą szacowanie, kwotowanie, obsługę klienta i planowanie produkcji w jedno stanowisko.

Stanowisko na poziomie podstawowym może zaczynać się od około 18 dolarów za godzinę lub do 47 000 dolarów rocznie. Jednakże, jeśli stanowisko obejmuje więcej niż tylko szacowanie, płaca powinna być współmierna do obowiązków. Lata doświadczenia, umiejętności, lokalizacja geograficzna mogą mieć wpływ na wynagrodzenie.

Jakie zmiany przewiduje Pan w ciągu najbliższych 10 lat, które mogą wpłynąć na ten rodzaj pracy? Mogą to być postępy w technologii, zmiany demograficzne, które stworzą więcej lub mniej możliwości, itp.

Przemysł poligraficzny przeszedł wiele zmian w zakresie technologii i technologia będzie się nadal zmieniać w coraz szybszym tempie. Tak więc, jeśli lubisz rzeczy, które zmieniają się dużo, to będzie to właśnie to. Większość firm drukarskich nie jest już tylko jedną metodą druku, ale musi oferować tradycyjne usługi offsetowe, jak również cyfrowe, wielkoformatowe, atramentowe lub inne rodzaje usług, aby pozostać konkurencyjnym.

Dla przemysłu poligraficznego w ogóle, dostępność pracowników z doświadczeniem w całej branży jest na rekordowo niskim poziomie. Słyszałem, że średnia wieku operatorów pras wynosi 55 lat. Oznacza to, że istnieje wyraźny brak ludzi, którzy mają zdolność do kroku i uruchomić prasę. Jak już wcześniej wspomniałem, strona collegefactual.com pokazuje, że około 3000 osób kończy studia z dyplomami związanymi z poligrafią, co potwierdza panujące w branży przekonanie, że brakuje doświadczonych ludzi.

Dwadzieścia lat temu, pomysł / myślałem, że wraz z pojawieniem się komputerów, druk umrze szybką śmiercią i zniknie całkowicie. Firma, w której pracowałem, wprowadziła zmiany, inwestując w druk cyfrowy i rozpoczynając inną działalność ściśle związaną z tym, co miało stać się nowym biznesem drukarskim - zasadniczo produkty drukowane na żądanie przy użyciu technologii druku laserowego/cyfrowego. Uważano, że w ciągu roku prasy nie będą miały zastosowania i zostaną całkowicie wycofane. Kilka lat później nowy biznes został wchłonięty z powrotem przez stary - druk offsetowy, jaki znaliśmy, nie umarł.

Przez ostatnie ponad 20 lat drukarstwo podupadło i pod wieloma względami nadal podupada. Definicja i klasyfikacja druku przez rząd prawdopodobnie przyczyniają się do tego pozornego upadku, chociaż wydaje się, że przemysł druku offsetowego trzyma się mocno. Obecnie powstają nowe firmy i instalowane są nowe maszyny offsetowe. Wydaje się to wskazywać na odrodzenie się znaczenia druku.

Myślę, że jedną z największych rzeczy, która będzie miała wpływ na branżę jest to, że podczas wielkiego boomu gospodarczego po wojnie, wiele małych drukarni zostało otwartych, lub istniejące małe drukarnie zaczęły się rozrastać. Wiele firm to obecnie przedsiębiorstwa rodzinne prowadzone w drugim lub trzecim pokoleniu. W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił rozwój megakorporacji poprzez konsolidację. Obecnie widzimy, że branża wydawnicza jest kontrolowana w dużej mierze przez dwie duże firmy. Konsolidacja ma miejsce również w innych segmentach.

Branża w coraz większym stopniu zmierza w kierunku bardziej płaskich organizacji z mniejszą liczbą kierowników średniego szczebla - to wpływa na role, jakie pełnią ludzie i zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

Nie widzę zbyt wielu zmian w zapotrzebowaniu na stanowiska "front of house" - ale zmiany w technologii będą oznaczać ciągłą potrzebę uczenia się przez osoby na tych stanowiskach różnych potrzeb i aspektów nowych i różnych technologii druku.

Tagi: Careers in Print