loader
Drukarnia internetowa

Certyfikowany papier Virgin odgrywa ważną rolę

Co jest lepsze dla środowiska: papier z recyklingu czy certyfikowany papier z pierwszego tłoczenia? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Co jest lepsze dla środowiska: pozyskiwany w odpowiedzialny sposób certyfikowany papier z pierwszego tłoczenia czy papier wykonany z włókien wtórnych? Odpowiedź, która może Cię zaskoczyć, jest taka, że obie opcje to zrównoważone wybory, które odgrywają ważną rolę w ochronie naszych zasobów naturalnych.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest recykling papieru po jego zużyciu. Przedłuża to żywotność włókien, a każda tona papieru poddana recyklingowi oszczędza ponad 3,3 jarda sześciennego wysypiska śmieci.

Chcesz poznać więcej dobrych wiadomości? Ilość papieru poddawanego recyklingowi w Stanach Zjednoczonych osiągnęła w 2016 roku rekordowy poziom 67,2%.

Ale recykling papieru wymaga również wielu kroków, z których każdy zużywa zasoby i osłabia włókno. Oto trzy powody, dla których włókno z recyklingu ma swoje ograniczenia:

Papier nie może być poddawany recyklingowi w nieskończoność. Jako włókno naturalne, papier ma ograniczony cykl życia. Można go poddać recyklingowi tylko pięć do siedmiu razy, zanim włókna ulegną rozkładowi i nie będą mogły być dłużej wykorzystywane. Podawanie do systemu 100% papieru pierwotnego zapewnia stały dopływ świeżych włókien, które mogą być następnie poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane.

Niektóre rodzaje papieru nie są nigdy lub rzadko poddawane recyklingowi. Znaczna ilość papieru nigdy nie wraca do systemu recyklingu lub jest wycofywana z obiegu przez lata, a nawet dekady. Dotyczy to zdjęć, oficjalnych dokumentów, takich jak akty urodzenia i dyplomy, podręczniki i inne ważne lub sentymentalne papiery.

Niektóre rodzaje papieru w ogóle nie nadają się do recyklingu. Należą do nich chusteczki higieniczne, niektóre opakowania po żywności, posłania dla zwierząt i inne produkty, takie jak materiały budowlane, których nie można przetworzyć w celu wyprodukowania nowego papieru.

We wszystkich trzech przypadkach papier pierwotny jest niezbędny do utrzymania podaży papieru i zaspokojenia potrzeb konsumentów. Praktyczny maksymalny poziom odzysku papieru wynosi około 80% rocznie i nie minie wiele czasu, zanim nasz poziom recyklingu osiągnie ten pułap.

Certyfikowany papier z pierwszego tłoczenia jako zrównoważony wybór

Odpowiedzialnie pozyskiwany certyfikowany papier pierwotny nie tylko zaspokaja zapotrzebowanie na świeże włókna w strumieniu papierowym. Jest to również wybór zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, podobnie jak papier wyprodukowany z włókien pochodzących z recyklingu.

Wybierając certyfikowany papier z włókien pierwotnych, można mieć pewność, że lasy, z których pozyskiwane jest drewno, są zarządzane w sposób zmniejszający ogólny wpływ na środowisko. Dzięki zapewnieniu, że właściciele gruntów stosują odpowiedzialne praktyki mające na celu ochronę jakości wody i siedlisk dzikiej przyrody, wysokiej jakości produkty z papieru pierwotnego mogą być pozyskiwane z lasów, które pozostaną lasami dla przyszłych pokoleń.

Ludzie często myślą, że aby być ekologicznym, muszą używać papieru w 100 procentach pochodzącego z recyklingu, ale to nie jest jedyna droga. Papier z recyklingu jest jedną z opcji, ale papier pierwotny z certyfikatem strony trzeciej również odgrywa ważną rolę. Obecnie najlepsze korporacyjne polityki zrównoważonego rozwoju biorą to pod uwagę.

Dlatego następnym razem, gdy staniesz przed wyborem między papierem z recyklingu a certyfikowanym papierem z pierwszego tłoczenia, pamiętaj, że oba rodzaje papieru odgrywają ważną rolę w utrzymaniu podaży papieru.

Tagi: Zrównoważone opcje papieru