loader
Poradniki i ciekawostki

Fotoprezenty – pomysły na pamiątkowy podarunek

Zapewne nie uszło waszej uwadze, z jaką przyjemnością osoby starsze oglądają fotografie? Z jakim pietyzmem i uśmiechem to czynią, mogąc godzinami rozprawiać o wydarzeniach związanych z każdą z nich? Zdjęcie jest dla nich czymś więcej aniżeli martwym obrazkiem, są pamiątką i żywym wspomnieniem. Są czymś, co warto zachowywać, eksponować i przy czym choćby na chwilę można cofnąć czas.

Zapewne tak, gdyż wielu z nas z okazji świąt naszych rodzinnych seniorów, wywołuje zdjęcia, by oprawić je w ramki. Po to, aby móc babcię bądź dziadka uradować udanym prezentem. Może przy tym warto pokusić się o pewną odmianę, a co może ucieszyć ich jeszcze bardziej? O czym mówimy? O coraz popularniejszych fotoprezentach.

Fotoobraz na płótnie

Jest to pierwsza propozycja fotoprezentu dla dziadków, fotoobraz na płótnie z całą pewnością ozdobi ich ścianę, chociaż możemy mieć dylemat z doborem zdjęcia. Przede wszystkim musi ono zawierać dziadka i babcię, a jeszcze lepiej w otoczeniu rodziny i aby wydarzenie w nim zaklęte miało dużą wartość sentymentalną. Warto tutaj dokonać wywiadu i wypytać dziadków o ulubioną fotografię albo znaleźć taką, która wiele mówi, a nie była dotąd eksponowana. Wyborów jest sporo, ważne jedynie jest to, by fotografia była jak najlepszej jakości. Cena fotoobrazu zależy od jego wielkości.

Fotokubek

Kubek przyda się zawsze, a szczególnie wyróżniający się pośród innych. Fotokubek zaś z pewnością takim się stanie, po umieszczeniu na naczyniu odpowiedniej fotografii. Sam wykorzystałem ten pomysł, a moja babcia nie mogła wyjść z zachwytu, ciesząc się, że nawet pijąc kawę, może oglądać twarze swoich wnuków. Na takim kubku można umieścić również adekwatny do okazji napis, a gdy przy babci jest dziadek, konieczny jest również stosowny kubek i dla niego.

Poduszka z nadrukiem

Fotopoduszka

Ten prezent zapewni dziadkom wygodę, a fotopoduszka nada się i do sypialni i do bawialni. Zdjęcie musi być tutaj bardzo pogodne, a może być nim również kolaż. Ważne, aby dziadków poduszka witała z uśmiechem i była przyjemna w dotyku. Dobrze, jeżeli będzie zadrukowana dwustronnie.

Fotozegar

Zegar ogólnie jest w domu wyposażeniem obowiązkowym, a może być przy tym szczególnym. Fotozegar spełnia takie zadanie, bo zawsze będzie jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego? To proste, Ty sam go zaprojektujesz, wyborem dowolnej fotografii. A jakiej? Najlepiej z twarzami dziadków lub ich wnuków, ale ze względu na rozmiar zegara lepiej jest ograniczyć ilość twarzy do trzech.

Może być nawet jedna osoba, byle bliska dziadkom i najlepiej taka, której na co dzień nie mogą widywać. Dzięki temu, ilekroć spojrzą na zegar, będą mogli ją widzieć.

Fotomagnes na lodówkę

Wśród fotoprezentów znajdziemy również fotomagnez na lodówkę. Można na takim umieścić dowolny napis i zdjęcie, a wielu producentów pozwoli na wybranie ramki. Pomimo niewielkich rozmiarów, jest to prezent rzucający się w oczy i dziadkowie na pewno nie odłożą go w niewidoczne miejsce. Magnes przytwierdzony do lodówki i przytrzymujący jakąś informację albo listę zakupów, będzie im przypominał o wnuku, a jest to również prezent stosunkowo niedrogi.