Fotoprezenty – pomysły na pamiątkowy podarunek
Zapewne nie uszło waszej uwadze, z jaką...
Poniższy post koncentruje się na dwóch zalecanych testach, które drukarka może wykonać podczas pracy nad szybkim zadaniem atramentowym. Szukasz czegoś skoncentrowanego na projektowaniu dla drukarek atramentowych? Sprawdź Trzy wskazówki dotyczące rozpoczęcia pracy i projektowania na potrzeby atramentu produkcyjnego lub Siedem kwestii do rozważenia po przejściu do fazy projektowania.
Podczas przechodzenia od druku offsetowego do druku atramentowego o wysokiej prędkości często występują nieoczekiwane rezultaty. Połączenie mediów, sprzętu i końcowego zastosowania drukowanych elementów to elementy, które należy wziąć pod uwagę i które sprawiają, że każdy projekt jest niepowtarzalny. Najmądrzejszym krokiem, jaki może podjąć firma, jest przetestowanie rezultatów działania różnych elementów przed rozpoczęciem każdej pracy.
Linearyzacja
Linearyzacja jest definiowana jako proces kalibracji mediów, prasy i atramentu w celu zoptymalizowania wydruków. Definicja ta nie wyjaśnia, jak istotny jest proces lineryzacji w celu osiągnięcia pożądanego wyniku w procesie druku atramentowego o wysokiej prędkości.
W przypadku szybkiego druku atramentowego, każdy papier, maszyna i atrament mają bardzo różne cechy. Dlatego też różne kombinacje mogą prowadzić do różnych rezultatów. Chociaż naśladowanie kolorów widzianych na ekranie komputera jest wyzwaniem w przypadku każdej technologii druku, wyniki uzyskiwane dzięki technologii druku atramentowego mogą być szczególnie nieoczekiwane.
Dzięki procesowi lineryzacji, drukarnia ma możliwość przetestowania i dostosowania ustawień maszyny przed wydrukowaniem całej pracy. Bardziej niż prawdopodobne jest to, że odkryjesz potrzebne poprawki, ale możesz również znaleźć sposoby na zaoszczędzenie kosztów.
Na przykład, podczas testu lineryzacji możesz odkryć zbyt duże nasycenie w obszarze brytu. W takim przypadku można zmniejszyć gęstość atramentu, oszczędzając na kosztach atramentu. Proces ten pozwala również drukarni sprawdzić, czy wybrany papier jest rzeczywiście odpowiednim podłożem dla danego zadania.
Można odkryć, że będzie można użyć mniej atramentu, zmieniając podłoże na bardziej nieprzezroczyste lub że w rzeczywistości wymagany jest inny rodzaj papieru. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do odkryć, których można dokonać podczas testu lineryzacji, a które mogą zaoszczędzić czas, pieniądze i rozczarowanie. Co być może najważniejsze, pozwala to drukarni na potwierdzenie, że jej oczekiwania i oczekiwania klientów zostaną spełnione w wyniku końcowym.
Próby na papierze
Wraz z linearyzacją, próby na papierze są również niezbędne dla uzyskania optymalnego efektu końcowego. Mówiąc wprost, papier ma wszystko, co wpływa na wygląd i wydajność drukowanego elementu.
Tak jak w przypadku każdej technologii druku, należy wziąć pod uwagę jakość obrazowania; nieprzezroczystość, rozbarwienia między kolorami oraz cętkowanie atramentu to tylko kilka niepożądanych cech, na które należy zwrócić uwagę. Szczególnie w przypadku szybkich drukarek atramentowych, papier musi być solidny i stabilny. Papier powinien spełniać oczekiwania i wytrzymywać wysokie prędkości oraz układanie w stosy, niezależnie od zastosowania końcowego.
W zależności od przeznaczenia pracy, papier powinien być również wystarczająco mocny, aby wytrzymać różne zastosowania wykańczające (w tym składanie, wkładanie i zszywanie) przy tych samych wysokich prędkościach.
Próby produkcyjne mogą być również traktowane jako wprowadzenie do pracy w papierni. Jest to doskonały sposób na sprawdzenie platformy usługowej i dostępności podłoży.
Designing for Print, autorstwa Mariny Joyce, zawiera wszystkie informacje potrzebne do...
Czytaj więcejKrótko bezpośredniego wyszukiwania dla "drukowanie" w Twojej okolicy, konkretnego produktu lub...
Czytaj więcejCo jest lepsze dla środowiska: papier z recyklingu czy certyfikowany papier z pierwszego...
Czytaj więcej