loader
Drukarnia internetowa

Cechy charakterystyczne dla dobrej drukarni online

Z racji popularności tego rodzaju usługi, na rynku pojawia się coraz więcej firm poligraficznych. Co powinno cechować najlepsze drukarnie online, jest przy tym pytaniem zadawanym zarówno przez ich właścicieli, jak i klientów. Poniżej pięć cech ułatwiających dokonanie takiej oceny.

Wybór dobrej drukarni

Bezsprzecznie najlepsze drukarnie to takie, które równie dobrze wykonają zlecenie wydruku jednej sztuki, jak i tysiąca, czy więcej. Jak więc wybrać najlepszą?

1. Dobra drukarnia = zadbanie o jakość strony internetowej

Dobrą drukarnię można rozpoznać już po wejściu na jej stronę internetową. Warto zwrócić uwagę na jej stylistykę, budowę oraz intuicyjność funkcji. Czytelna strona sugeruje, że właściciel o nią dba, a więc jest w stanie należycie przyłożyć się i do naszego zlecenia. W tym wypadku można zasugerować się pierwszym wrażeniem i wybrać tę, która wzbudza zaufanie.

2. Drukowanie z dobrym stosunkiem jakości do ceny

Szukając dobrej drukarni, nie sugeruj się wyłącznie ceną. Dobry wydruk musi kosztować, niska cena więc powinna wzbudzić Twoją nieufność. Złoty środek, czyli dobra jakość przy adekwatnej, a nie wygórowanej cenie powinna być czynnikiem decydującym. Łaszenie się na tzw. taniochę może się bowiem zemścić, gdyż wynika zazwyczaj z gorszych jakości tuszów, papieru i samej obróbki. Uważaj również na ukryte koszty, które mogą być przemycone w formie opłaty za dostawę. Dobra drukarnia zazwyczaj bierze takowe na siebie i dokładnie podaje parametry kosztów produktu.

Drukarnia internetowa

3. Różnorodność w technologii druku i podłoża

Przy poszukiwaniu profesjonalnej drukarni, zwróć uwagę na zróżnicowanie oferty. Im jest obszerniejsza, tym lepiej. Dlaczego? Drukarnia wykorzystująca różne techniki pozwala na drukowanie w tym jednym miejscu różnych materiałów reklamowych, a co oszczędza czas i pieniądze, i co jeszcze ważniejsze, zapewnia otrzymanie produktów spójnych kolorystycznie i jakościowo. Wybór jednego wykonawcy zlecenia pozwala na otrzymanie różnorodnych nakładów w jednej przesyłce.

4. Dobra drukarnia = łatwy kontakt

Bardzo dobre drukarnie kładą olbrzymi nacisk na jakość obsługi klienta i swoją aktywność. Musisz upewnić się, jak szybko drukarnia reaguje na Twoje zapytania, czy ma na swojej stronie czat i aktualizuje blog firmowy oraz fan page. Dobre drukarnie mają także w ofercie projektowanie produktów i pomoc w zakresie poligrafii. Opłaca się wybierać taką, na którą można liczyć na zasadzie partnerskiej, zawsze gotową do kontaktu i niesienia pomocy.

5. Darmowe szablony wizytówką dobrej drukarni

Na koniec ulubione przez każdego klienta, czyli gratisy. W poszukiwaniu dobrej drukarni sprawdź, czy posiada w swej ofercie darmowe szablony produktów do druku. Ważne, aby były autorskie, starannie wykonane, gotowe do wykorzystania w promocji Twojej firmy. Przy tego rodzaju ofercie można bez zatrudniania grafika otrzymać profesjonalny projekt i oczekiwane wydruki reklamowe. Stronkę z udostępnionymi przez drukarnię szablonami warto przy tym dodać do ulubionych i sprawdzić w praktyce, jak wiele czasu i pieniędzy możemy dzięki niej zaoszczędzić.