loader
Drukarnia internetowa

4 powody, dla których wybór odpowiedniego papieru jest kluczowy w produkcyjnym druku atramentowym

Choć z pewnością istnieje wiele korzyści płynących ze stosowania produkcyjnego druku atramentowego, często pomija się kluczową rolę papieru w urzeczywistnianiu tych zalet. Ten brak zrozumienia często prowadzi do problemów produkcyjnych i słabych wyników, które nie spełniają oczekiwań. W rzeczywistości, kompatybilność papieru została wymieniona jako główne wyzwanie przy wdrażaniu produkcji atramentowej w ostatnim raporcie NAPCO sponsorowanym przez SGIA. Aby zapobiec opóźnieniom i rozczarowaniom, należy wybrać papier odpowiedni dla danego projektu, priorytetu i budżetu. Aby wyjaśnić dlaczego, stworzyliśmy listę najważniejszych powodów, dla których wybór odpowiedniego papieru jest krytyczny w druku atramentowym:

    Papier może wpłynąć na szybkość produkcji Twojego zadania drukowania - Niektóre z dzisiejszych drukarek atramentowych z podawaniem ciągłym mają możliwość drukowania ponad 5000 stron na minutę. Oczywiście należy pamiętać, że zadanie drukowania można wykonać z taką prędkością tylko wtedy, gdy wszystko przebiega prawidłowo, a wszystkie elementy procesu działają w optymalny sposób.

Bez względu na to, w jakim rodzaju druku się specjalizujesz, w każdym produkcyjnym zadaniu druku atramentowego należy wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko prasę. Wybór odpowiedniego papieru pomoże uniknąć nieoczekiwanych opóźnień podczas procesu drukowania lub wykańczania, dlatego należy wybrać papier, który został specjalnie zaprojektowany do pracy z szybką technologią druku atramentowego i jest wystarczająco wytrzymały, aby sprostać rygorom przetwarzania końcowego.

    Spójny papier = spójne wyniki - W przypadku produkcyjnego druku atramentowego kolor jest spójny od początku do końca nakładu. Jest on nawet spójny pomiędzy kolejnymi nakładami, gdy drukujesz ponownie. Aspekt ten może być szczególnie ważny dla dużych klientów korporacyjnych, którzy mają ścisłe standardy graficzne dla swojej marki i wymagają określonego koloru dla markowych elementów występujących w ich materiałach transakcyjnych.

Ale tak naprawdę spójność wydruku to coś więcej niż tylko prasa - wybór odpowiedniego papieru odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu spójności drukowanych elementów. Niestety, nie wszystkie zakłady papiernicze stosują wysokie standardy spójności, nawet w obrębie tej samej marki. Może to prowadzić do niespójności produktu końcowego, bez względu na to, jakiego sprzętu używasz.

Domtar jest zaangażowany w bycie źródłem informacji dla naszych klientów i tworzenie spójnego produktu, na którym można polegać od serii do serii. Jeśli Twój klient ma ściśle określone standardy graficzne dla swojego logo lub innych elementów brandingu, nasze papiery LynxJET® (dla atramentów pigmentowych) i LynxJET Dye® (dla atramentów barwnikowych) zyskały reputację papierów, na których można polegać, gdy spójność i żywe kolory są najwyższym priorytetem.

    Papier odgrywa rolę w jakości obrazu i kolorze drukowanego elementu - Podczas gdy producenci oryginalnego sprzętu (OEM) stale ulepszają swoje technologie druku i atramenty, aby osiągnąć żywe kolory i wyraźne obrazy wymagane przez rynek, my pracujemy razem z nimi, aby zapewnić, że nasze papiery działają bezbłędnie i dostarczają wyjątkowych rezultatów.

Wszystkie marki przedstawione w Kolekcji papierów do druku atramentowego Domtar do druku transakcyjnego i bezpośredniego są specjalnie zaprojektowane do pracy z najnowszymi innowacjami w urządzeniach atramentowych i technologiach atramentowych. Dodatkowo, nasza platforma serwisowa dba o to, abyś miał papier, którego potrzebujesz, kiedy go potrzebujesz.

    Papier może pomóc Twojemu klientowi się wyróżnić - Jedną z największych zalet druku atramentowego jest możliwość stosowania zmiennych danych w dużych ilościach. A jak każdy drukarz może Ci powiedzieć, dane zmienne wykraczają daleko poza "wstaw tutaj swoje imię". Jeśli masz odpowiednie dane do pracy, możesz wykorzystać zmienne obrazowanie w sposób przyciągający uwagę, np. wysyłając pocztą bezpośrednią przesyłkę zawierającą obraz przedmiotu, który klient zostawił w swoim koszyku, ale nie kupił go na stronie internetowej. Albo dodanie obrazu trans-promocyjnego zawierającego ofertę podobną do regularnych zakupów dokonywanych przez daną osobę.

Biorąc pod uwagę, że kampanie drukowane, które wykorzystują dane zmienne mają średni ROI na poziomie 6% (w porównaniu do 2% zwrotu z niespersonalizowanego elementu), szokujące jest to, że wielu marketerów nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej technologii! Jeśli jesteś drukarnią, która jako pierwsza podzieli się tego rodzaju technologią z klientem, łatwo sobie wyobrazić, jak możesz zmienić się z "tylko sprzedawcy" w strategicznego partnera.

Chcesz pomóc swojemu klientowi przyciągnąć uwagę odbiorców? Zaproponuj mu wykorzystanie kart LynxJET® Premium Card w następnej kampanii direct mail lub trans-promocyjnej. Ten produkt zapewnia żywe kolory i ostre obrazy, a także wysoką sztywność i przyjemne wrażenia dotykowe, których nie można zignorować.

Zbudowany, aby działać. Zaprojektowany, aby dostarczać.

Dzięki niezawodnej wydajności i wyrazistej, żywej reprodukcji w formatach barwnikowych i pigmentowych, kolekcja papierów do drukarek atramentowych Domtar zapewnia mocny przekaz za każdym razem. Te sześć zaufanych marek, dostępnych w różnych gramaturach, kalibrach i wykończeniach, oferuje doskonałe parametry zarówno w prasie, jak i w postprocesie produkcyjnego druku atramentowego.

Tagi: Podstawy i edukacja w zakresie papieru, Technologia produkcyjnego druku atramentowego, Trendy w produkcyjnym druku atramentowym