loader
Poradniki i ciekawostki

6 najważniejszych korzyści z profesjonalnego projektowania logo

Ten artykuł został napisany przez Adama Eyala.

Jaka jest najbardziej rozpoznawalna część firmy?

Wiadomość sponsorowanaPomyśl o tym. Niektóre z największych nazwisk mają kultowe logo, które są rozpoznawalne na całym świecie. Żółte "M" McDonald's, logo Apple, niebieska ikona ptaka Twittera i charakterystyczny czerwono-biały skrypt Coca Coli to przykłady, w których logo są natychmiast rozpoznawalne. Nawet jeśli nigdy nie byłeś klientem, nie masz wątpliwości, jaką firmę reprezentuje.

Logo jest tak ważną częścią marki korporacyjnej, dlatego ważne jest, aby było ono właściwe.

Jakie są korzyści z profesjonalnego projektu logo?

Poniżej przedstawiamy 6 najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w profesjonalny projekt logo:

 1. Świetne logo robi świetne pierwsze wrażenie
 2. Zaprojektowane z koncepcją i strategią profesjonalisty
 3. Dobre logo nadaje firmie tożsamość i ułatwia budowanie marki.
 4. Twoje logo pomoże Ci stworzyć profesjonalny wizerunek
 5. Otrzymasz prawidłowe formaty i warianty dla wszystkich mediów
 6. Zobaczysz zwrot z inwestycji

Profesjonalny projekt logo może pomóc w osiągnięciu wszystkich powyższych celów. Zatrudnienie projektanta do stworzenia unikalnego logo reprezentującego Twoją markę może oznaczać różnicę między malejącym zainteresowaniem a natychmiastowym sukcesem.


wiadomość sponsorowanaW biznesie czas to pieniądz, więc oto kilka powodów, dla których powinieneś włożyć wysiłek w stworzenie profesjonalnego logo od samego początku.

 1. Świetne logo robi świetne pierwsze wrażenie

Mówi się, że klienci podejmują decyzję o wyborze firmy w ciągu pierwszej jednej trzeciej sekundy od pierwszego spotkania. Często logo i nazwa firmy są pierwszą rzeczą, którą widzą, więc czasami wystarczy dobrze zaprojektowane logo, aby przyciągnąć potencjalnego klienta.

Kolor, czcionka, rozmiar i styl logo wiele mówią o firmie, więc warto upewnić się, że reprezentuje ono to, kim jesteś i co oferujesz.

Dlatego ważne jest, aby skorzystać z pomocy profesjonalisty. Wezmą oni kluczowe przesłania Twojej firmy i przekształcą je w wizualną ikonę, która przyciągnie uwagę ludzi i zamknie Twoją markę.

wiadomość sponsorowana


Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne w świecie biznesu, więc z pomocą profesjonalnego projektu logo możesz sprawić, że pierwsze wrażenie będzie się liczyć.

 1. Zaprojektowane z koncepcją i strategią profesjonalisty

Jeśli nie jesteś projektantem, jest mało prawdopodobne, że przypadkowo stworzysz następne logo Nike i staniesz się powszechnie znaną marką. Zamiast tego prawdopodobnie wymyślisz mnóstwo podejrzanych prób i bez względu na to, jak bardzo je poprawisz, nadal możesz nie być zadowolony z ostatecznego projektu.

Jeśli wybierzesz uznaną agencję lub freelancera z imponującym portfolio i zestawem referencji do zaprojektowania swojego logo, możesz skorzystać z ich bogatego doświadczenia. Świetne logo zaprojektowane przez doświadczonego projektanta, który odniósł sukces z innymi logo, to niezawodny sposób na rozpoczęcie sukcesu własnej marki. Pamiętaj, że Twoje logo nie jest Twoją marką - zobacz różnice tutaj.

 1. Dobre logo ułatwia budowanie tożsamości marki

Zaprojektowanie dobrego logo jest niezbędne dla każdej firmy, ponieważ jest to podstawowy fundament, na którym można zbudować większą markę.

Logo nie jest marką. Logo i marka to dwie odrębne rzeczy (zobacz różnice tutaj), ale oczywiście logo odgrywa ogromną rolę w nadawaniu marce tożsamości. Często staje się ikonicznym obrazem marki: aspektem działalności, który ludzie mogą najłatwiej zidentyfikować.

Oczywiście wszystkie aspekty brandingu powinny być ze sobą powiązane, ale jeśli masz odpowiednią nazwę i profesjonalny projekt logo, możesz przejść do tworzenia markowej literatury, spójnej obecności w Internecie, a nawet własnych korporacyjnych wytycznych graficznych. Odpowiednie logo spaja wszystko w całość, dzięki czemu sukces we wszystkich innych aspektach brandingu Twojej firmy przyjdzie łatwiej.

 1. Twoje logo pomoże ci stworzyć profesjonalny wizerunek

Profesjonalne agencje zajmujące się projektowaniem logo/freelancerzy zatrudniają wyszkolonych projektantów i kreatywnych myślicieli, którzy wyróżniają się w przyjmowaniu koncepcji i przekształcaniu jej w formę wizualną. W rezultacie Twoje logo z pewnością będzie wyglądać profesjonalnie. Istnieje wiele stylów logo, jak widać powyżej, a projektanci mogą zalecić, co jest odpowiednie dla celów biznesowych.

Jeśli nie jesteś projektantem, ale bawiłeś się w przeszłości oprogramowaniem do przerabiania zdjęć lub projektowania graficznego, będziesz wiedział, że tworzenie inteligentnych, profesjonalnych projektów nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Firmy te korzystają ze specjalistycznego oprogramowania, które może przekształcić logo za pomocą zaledwie kilku kliknięć - podczas gdy amatorowi może to zająć kilka godzin - więc są w pełni przygotowane do pracy.

Jeśli twoje logo zostało zaprojektowane efektywnie, będzie odzwierciedlać kluczowe kolory, czcionki firmowe i ogólny styl marki w jednym prostym ujęciu, dzięki czemu możesz go używać wszędzie i wszędzie, o czym pomyśli twój zespół marketingowy!

 1. Profesjonalne logo można wykorzystać do promowania marki we wszystkich mediach

wiadomość sponsorowana


W miarę rozwoju firmy prawdopodobnie będziesz chciał promować swoją markę w różnych formach mediów. Może to obejmować wszystko, od materiałów drukowanych po treści online, od targów i wystaw po darmowe prezenty i upominki firmowe.

W miarę rozwoju zauważysz, że wiele agencji kreatywnych i firm poligraficznych bardzo rygorystycznie podchodzi do typów plików, których mogą używać. Będziesz proszony o pliki .eps, .png, .psd, .indd i .ai (aby wymienić tylko kilka), a wymagania dotyczące kolorów są zwykle bardzo specyficzne. Mogą być nawet wymagane różne rozmiary lub układy logo. Możesz nawet potrzebować responsywnego projektu logo.

Niektóre małe, nowe firmy tworzą nowe lub nieco inne wersje swojego logo za każdym razem, gdy go potrzebują, ale wygląda to po prostu amatorsko. Dzięki profesjonalnemu logo będziesz mieć jeden kultowy obraz z dostosowanymi odmianami, którego możesz używać do promowania swojej marki na praktycznie każdej powierzchni. Będziesz mieć gotowy projekt w odpowiednim formacie i wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w wielu różnych mediach.

 1. Zobaczysz zwrot z inwestycji

Proces projektowania logo i marki w JUST Creative.

Zatrudnienie profesjonalnego projektanta logo może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem - zwłaszcza jeśli jesteś na początkowym etapie działalności - ale jest to opłacalna, długoterminowa inwestycja.

Wraz ze wzrostem reputacji Twojej marki, klienci zaczną ufać Tobie i oferowanym przez Ciebie produktom lub usługom.

Dobrze zaprojektowane logo nadaje marce wiarygodności. Jeśli logo skutecznie reprezentuje Twoją firmę, przyciągniesz klientów, do których chcesz dotrzeć.

Jeśli twoje logo wygląda nieprofesjonalnie, tandetnie lub domowej roboty, możesz odstraszyć potencjalnych klientów, którzy chcą czegoś z inteligentniejszym wykończeniem. Jak już odkryliśmy, liczy się pierwsze wrażenie, więc profesjonalny projekt logo zachęci klientów do zaufania ci, że dostarczysz to, czego oczekują.

Lojalność wobec marki jest jedną z najbardziej pożądanych rzeczy w biznesie, więc gdy przekonasz swoich klientów, by ci zaufali, pokonasz największą przeszkodę. Oczywiście zadowoleni klienci prawdopodobnie polecą swoich przyjaciół i rodzinę, więc jeśli dobrze zaprojektowane logo reprezentuje zaufanie, bezpieczeństwo i wsparcie, prawdopodobnie zauważysz wzrost zarówno nowych, jak i powracających klientów.

Sprzedany? Gotowy do rozpoczęcia projektu logo / brandingu z JUST Creative?

" Uzyskaj bezpłatną wycenę, wypełniając kwestionariusz tożsamości marki