loader
Fotoobrazy

Co to są fotoobrazy i komu służą najbardziej?

Fotoobrazy w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularnością. Są one stosunkowo niedrogie, a także łatwe do wykonania. Użytkownik może sam wybrać sobie ich kształt, rozmiar, a także treść według własnego gustu. Z tego względu coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie.

Czym właściwie są fotoobrazy? Są to przeniesione na płótno za pomocą specjalnych ploterów zdjęcia, które zostają oprawione w drewnianą ramę, dzięki czemu idealnie naśladują obraz. Dzięki zastosowaniu tej techniki można przenieść na płótno ulubione fotografie, kolaże czy zdjęcia naszych bliskich. To rozwiązanie daje niezwykle dużą swobodę i szerokie możliwości.

Rozwiązanie dla każdego

Nie musisz znać się na sztuce. Fotoobrazy stanowią świetne wyjście dla osób, które chcą posiadać oryginalne wnętrze, które zachwyci każdego swoim wyglądem. Możesz również skorzystać z gotowych propozycji. Liczba możliwości jest niemal nieograniczona. Przykładowo, możesz powiesić na ścianie zdjęcie twoich ulubionych krajobrazów, zdjęcia bliskich, kolaże i tym podobne. 

Wiele osób nie może się zdecydować na własne rozwiązanie, więc sięgają po gotowe, popularne motywy. Cieszą się one ogromnym powodzeniem, ponieważ w prosty sposób możemy powiesić sobie na ścianie na przykład zdjęcie wieży Eiffla, pięknego kwiatu, portret znanej osoby, jak np. Marylin Monroe. Wielkość obrazu oraz wygląd ramy można dostosować do własnych oczekiwań.

Popularnym rozwiązaniem jest również wybór kilku, na przykład dwóch lub trzech fotoobrazów, na które składa się jeden obraz, odpowiednio skomponowany w kilku mniejszych częściach. Jest to dobry sposób dla tych, którzy wolą bardziej niestandardowe rozwiązania.

Nowoczesne obrazy

Fotoobrazy najczęściej nadają wnętrzom nowoczesny charakter, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w połączeniu z prostym wzornictwem i minimalistycznymi formami.

Fotoobrazy stanowią również interesującą alternatywę do tradycyjnych ramek na zdjęcia. W ten sposób można przenieść na płótno na przykład fotografie naszych najbliższych, a następnie umieścić je na ścianie. Jest to dobry pomysł na prezent, na przykład na Walentynki, rocznicę ślubu czy urodziny. Nie jest to drogie rozwiązanie, jednak wystarcza na wiele długich lat.

Podczas zamawiania fotoobrazu należy zwrócić szczególną uwagę na jakość płótna, na którym będzie on wykonany. Tańsze rodzaje są mniej trwałe, przez co mogą blaknąć oraz marszczyć się pod wpływem światła słonecznego czy wysokiej temperatury. Jego wielkość powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Istnieją gotowe szablony z rozmiarami, np. 40 x 100 cm, jednak można wybrać znacznie większy rozmiar, który idealnie uzupełni na przykład ścianę nad łóżkiem czy komodą.

Podobną do tej techniki wykorzystuje się przy robieniu na przykład parawanów czy fototapet do pokrycia powierzchni ścian lub drzwi. Fotoobrazy pozwalają na wykorzystanie na wiele różnych sposobów, dzięki czemu każde mieszkanie nabiera wyjątkowego charakteru. To idealne rozwiązanie dla osób kreatywnych, które lubią eksperymentować z wyglądem swojego domu.