loader
Poradniki i ciekawostki

10 najbardziej kreatywnych drukowanych kampanii reklamowych

Ten artykuł został napisany przez Jonny'ego Rowntree.

Od momentu powstania reklamy, niektóre z najbardziej kreatywnych umysłów starały się tworzyć projekty, które przemawiałyby do zbiorowości. Dobry projekt jest oceniany pod kątem uniwersalności, co jest wymogiem w każdej formie reklamy, ponieważ celem końcowym jest przekazanie wiadomości jak największej liczbie osób.

wiadomość sponsorowanaOto 10 przykładów znanych reklam drukowanych, które pokazują kreatywne umysły stojące za markami. Możesz zobaczyć 192 bardziej kreatywne reklamy tutaj.

Reklama drukowana "Tastable" marki Fanta

Nowa kampania Fanty może poszczycić się tytułem pierwszej reklamy drukowanej z możliwością degustacji. Oznacza to, że można oderwać kawałek reklamy i włożyć go do ust. Oczywiście można to zrobić z każdą reklamą, ale ta raz smakuje jak pomarańcze, podobnie jak ich charakterystyczny napój bezalkoholowy. Reklama, stworzona przez OgilvyOne w Dubaju, brzmi: "Jak promień słońca w chłodnym powiewie wiatru, jest słodki i pikantny, zaskakujący i soczysty. Łaskocze jak pyszny sekret, którym nie możesz się podzielić". Jak to wszystko działa, można zobaczyć na poniższym filmie:

Volkswagen "Car Key"

Aby przekazać potencjalnym klientom wiadomość, że mogą przejechać 620 mil na jednym baku paliwa z gamą Amarok, agencja reklamowa Below opracowała serię reklam drukowanych, aby zaprosić ludzi do przygody. Koncepcja kreatywna obejmuje trzy obrazy z zagłębieniami kluczyków samochodowych w kształcie miasta, safari i górskiego krajobrazu.

McDonalds "Whole Potato"

Wiodąca restauracja fast food, McDonalds, połączyła siły z szanghajską agencją TBWA, aby stworzyć kolejną nową i innowacyjną reklamę, która przekaże klientom ich najnowszą ofertę. Tym razem kolekcja reklam przedstawia pudełko frytek, wyrzeźbione bezpośrednio z samego składnika, z którego są wykonane.

Wacom "Kreatywność nie ma granic"

Wacom zaprojektował kreatywną reklamę drukowaną, aby zaprezentować i promować swój najnowszy projekt tabletu, Bamboo, pod hasłem "Kreatywność nie ma granic". Dyrektor artystyczny i ilustratorka Wacom, Maria Molina, stworzyła serię trzech ilustracji, z których każda przedstawia różne narzędzia projektanta z niespodzianką; w tym przypadku jest to para nożyczek i szkło powiększające. Dzięki minimalistycznej stylistyce, minimalnej typografii, jasnym kolorom i prostej grafice, ta kampania działa idealnie.


wiadomość sponsorowanaThe Guardian "The Whole Picture"

Brytyjska marka prasowa The Guardian zleciła londyńskiej agencji BBH stworzenie tego przyciągającego wzrok tortu. Ciasto stara się przekazać odbiorcom wiadomość, że otrzymują pełną historię. Reklama jest czysta i sprytnie zaprojektowana, aby przekazać swoje przesłanie. Włączając kolorystykę The Guardian do projektu, z wykorzystaniem fioletowego tła, małej litery g i brandingu umieszczonego na dole, element zawiera prosty wykres kołowy z legendą "cały obraz" obok każdego klucza.

B&B Hotels "Bacon"

Niemiecka agencja reklamowa Publicis pracowała nad tym mistrzowskim dziełem promującym hotele z łóżkami i śniadaniami. Angażując czytelnika dziwaczną manipulacją, potrzeba trochę czasu, aby kierunek artystyczny naprawdę się zatopił, ale kiedy już będzie to widoczne, natychmiast się w nim zakochasz. Reszta serii zawiera prostą kanapkę z serem i kiełbaski na grzance.

Scrabble Squirrel "Zaskakująca moc słów"

Gra Scrabble istnieje od dziesięcioleci i doczekała się wielu reklam. Jednak ten kawałek oferował slogan "zaskakująca moc słów" i zabawną ilustrację dość dużej wiewiórki ścigającej raczej małego lisa. W grze słowo wiewiórka otrzymywałoby więcej punktów niż słowo lis, co wyjaśnia ideę stojącą za reklamą. To wszystko gra słów! Więcej świetnych reklam scrabble można znaleźć tutaj.

Hubba Bubba

Marka gum do żucia Hubba Bubba współpracowała z zespołem DDB, aby stworzyć ten świetny przykład reklamy drukowanej. Wykorzystanie kolorów ma duży zakres głębi, a skupienie się na ustach jest dobrze wykonane, ponieważ nadal wyglądają realistycznie. Reklama drukowana koncentruje się przede wszystkim na długości gumy balonowej, która wynosi około 180 cm, chociaż kampania może nie być tak naprawdę interesująca dla dzieci, ponieważ wydaje się, że próbuje zdobyć starszą publiczność.

Monopoly

Oprócz Scrabble, Monopoly to kolejna gra planszowa, która miała wiele reklam drukowanych przez lata od jej pierwszego wydania w 1923 roku. Ta drukowana kampania reklamowa jest przeznaczona dla tych, którzy już dość dobrze znają tę grę planszową, a dla tych, którzy ją znają, ta kampania działa wyjątkowo dobrze. Projekt opiera się na konstrukcji gry, a czerwone hotele otwierają wyobraźnię czytelników. Niezwykle ważne było upewnienie się, że ten sam kolor został użyty na całej stronie, aby ubrania osób na zdjęciu mogły podkreślić intensywność czerwieni.

Sharpie

wiadomość sponsorowana


Gigant długopisów, Sharpie, przez lata wyprodukował kilka fantastycznych projektów reklam drukowanych i nadążał za trendami w projektowaniu. Draftfcb, agencja z siedzibą w Brazylii, tworzy te sprytne reklamy drukowane, których jedynym hasłem jest "One Story. Dwa punkty". W reklamie Sharpie pokazuje dwie strony sukcesu Facebooka. Szukasz bardziej kreatywnych reklam? Sprawdź 80 innych kreatywnych reklam tutaj.

Artykuł napisany przez Jonny'ego Rowntree w imieniu Elanders UK.