loader
Poradniki i ciekawostki

10 inteligentnych pomysłów na treści wizualne zwiększające ruch i zaangażowanie

Ten artykuł został napisany przez Kerry Creaswood.

Prawdopodobnie wiesz, że korzystanie z treści wizualnych jest korzystne dla Twojego bloga, strony internetowej i kont w mediach społecznościowych. Wiesz, że treści wizualne przyciągają uwagę, zatrzymują ludzi na stronie przez dłuższy czas i tworzą więcej udostępnień i konwersacji niż inne rodzaje treści.

wiadomość sponsorowanaPytanie brzmi, czy wiesz, jak korzystać z treści wizualnych w inteligentny sposób, który naprawdę daje najlepsze wyniki? Oto 10 pomysłów, które można wykorzystać w ramach strategii treści wizualnych.

1. Publikuj treści wizualne na wielu platformach

Niezależnie od tego, czy tworzysz własne treści, czy po prostu zbierasz świetne treści, które znajdziesz, nie ograniczaj się do własnego bloga lub strony internetowej. Zamiast tego udostępniaj treści wizualne na wszystkich platformach mediów społecznościowych, na których jesteś obecny. Co więcej, jeśli masz trudności z zaistnieniem w konkretnym serwisie społecznościowym, treści wizualne mogą wspomóc Twoje wysiłki.

Należy pamiętać, że różne platformy mają różnych odbiorców i należy odpowiednio dostosować swoje treści. Dla przykładu, bardziej ostre treści często lepiej sprawdzają się na Tumblrze, a bardziej konserwatywne na Facebooku. Jeśli rozważasz wypróbowanie swoich treści na platformie, która jest ci nieznana, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest poświęcenie trochę czasu na przeglądanie treści, które są popularne na tej platformie, oraz sposobu, w jaki użytkownicy tej platformy wchodzą ze sobą w interakcje. Da ci to dobre wyczucie rodzaju treści, które będą dobrze działać w tej konkretnej przestrzeni. Łatwym sposobem na publikowanie na wielu kontach jednocześnie jest Buffer.

2. Miej przygotowany plan. Nie wstawiaj losowo obrazów do treści

Korzystanie z treści wizualnych nie powinno być dodatkiem do istniejącej strategii content marketingowej. Wizualizacje powinny być częścią tej strategii. Jeśli istniejąca strategia dotycząca treści nie obejmuje wykorzystania treści wizualnych, należy ją zmodyfikować. W ten sposób treści wizualne będą współgrać z działaniami brandingowymi. Będziesz także w stanie zmierzyć skuteczność treści wizualnych wraz z innymi treściami. Może to dosłownie oznaczać wyciągnięcie dokumentów i wprowadzenie fizycznych zmian. Może to również oznaczać skontaktowanie się z działem IT w celu wprowadzenia zmian w analityce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednak wykonanie tej pracy w pierwszej kolejności może naprawdę zaoszczędzić czas i energię w przyszłości.

3. Używaj hashtagów i nazw do podpisywania treści

Wykazano, że zdjęcia iobrazy opatrzone podpisami przy użyciu hashtagów i nazw użytkowników generują więcej udostęp nień. To oczywiście poszerza grono odbiorców i poprawia rankingi w wyszukiwarkach. Prawidłowe użycie hashtagów wymaga trochę wysiłku. Nie chcesz używać zbyt wielu hashtagów w jednym podpisie i nie chcesz, aby hashtagi były zbyt długie. Nie należy też używać niepowiązanych ze sobą hashtagów.


wiadomość sponsorowanaNa przykład, jeśli jesteś fotografem ślubnym i opublikowałeś zdjęcie ślubu na plaży na Instagramie, byłby to przykład nadużywania hashtagów: #BeachWedding, #happy couple, #hadagreattime, #beautifulpictureinharshlight błogosławieństwa dla pary młodej. #50percentoffphotoalbums.

Oto znacznie lepszy przykład użycia hashtagów z tym samym zdjęciem: Wspaniałe zdjęcie ślubne na plaży zrobione niesamowitej parze. Jestem dumny z tego, jak wyszły w tak jasnym słońcu. Wszystkiego najlepszego dla pary młodej. #brightlights #beautifulpics. Możesz również dodać drugi komentarz z większą liczbą hashtagów.

4. Twórz filmy, aby zademonstrować swoje produkty

Stworzenie filmu pokazującego odbiorcom, jak dobrze działa jeden z Twoich produktów, jest dla nich o wiele bardziej wartościowe niż opis tekstowy. Jest to prawdą, nawet jeśli w opisie znajdują się obrazy. Po pierwsze, większość ludzi to wzrokowcy i lepiej zrozumieją, co masz do zaoferowania, jeśli będą mogli obejrzeć film. Klienci, którzy oglądają filmy, są również bardziej skłonni zaufać Tobie i sprzedawanym przez Ciebie produktom. Możesz zacząć od nagrania siebie za pomocą prostego aparatu cyfrowego i statywu. Jeśli masz obawy przed pojawieniem się na ekranie, możesz skorzystać z tego samouczka i utworzyć film z prezentacji PowerPoint.

5. Upewnij się, że treści wizualne poprawiają branding, a nie go osłabiają.

Chociaż chcesz udostępniać treści, które są popularne wśród Twoich obserwujących, popularność nie powinna być głównym czynnikiem decyzyjnym podczas tworzenia lub wybierania treści. Pierwszym priorytetem powinno być ustalenie, czy treść uzupełnia wysiłki związane z budowaniem marki. Następnie należy zdecydować, czy odbiorcy uznają je za pouczające, zabawne lub przydatne. Zaczyna się to od zadania sobie kilku prostych pytań:

  • Czy jest to coś, co moi klienci lub potencjalni klienci chcą ode mnie zobaczyć?
  • Czy wartości i uczucia wyrażone w tych treściach pasują do tego, co reprezentuje ta firma?
  • Czy udostępnianie tych treści poprawi relacje z klientami?

Czy w sensie wizualnym treści te pasują do naszych działań związanych z budowaniem marki? Może to nie mieć wpływu na to, czy w ogóle korzystasz z treści, ale może mieć wpływ na to, czy ją osadzisz, czy po prostu umieścisz do niej link.

6. Wykorzystaj Crowd Sourcing do tworzenia treści wizualnych i zachęcania odwiedzających do dyskusji i dzielenia się nimi

wiadomość sponsorowana


Crowd sourcing działa, ponieważ ludzie uwielbiają się dzielić i dyskutować. Pomyśl o stronie internetowej Reddit. Jest to cała witryna poświęcona treściom, wizualnym i innym, które są udostępniane przez członków społeczności. Witryna jest tak popularna, że obecnie przyciąga największe gwiazdy do popularnych sesji AMA (zapytaj mnie o cokolwiek). Najpopularniejsze wątki dyskusji są nawet wybierane jako historie przez internetowe serwisy informacyjne. Oczywiście nie trzeba wywierać aż tak dużego wpływu, by czerpać korzyści z crowdsourcingu. Możesz wygenerować duży ruch w mediach społecznościowych i na stronie internetowej, po prostu prosz ąc swoich obserwujących o udostępnianie zdjęć i historii dotyczących korzystania z Twoich produktów.

7. Używaj kontrowersji i humoru w treściach wizualnych, aby zwiększyć zaangażowanie

Jeśli wydasz kontrowersyjne oświadczenie lub zachęcisz czytelników do podzielenia się swoimi opiniami na temat kontrowersyjnego zdjęcia lub filmu, z pewnością wygenerujesz dyskusję. Jeśli udostępniasz treści wizualne, które rozśmieszają ludzi, będą oni często udostępniać je innym. Musisz mieć pewność, że masz jasne wyobrażenie o tym, kim są Twoi odbiorcy, zanim spróbujesz tego. Jest to bardzo skuteczne, ale chcesz, aby ludzie rozmawiali. Nie chcesz ich urazić. Nie ma absolutnie nic złego w testowaniu wód za pomocą nieco bezczelnego zdjęcia lub używania fotografii jako centralnego punktu raczej opiniotwórczego bloga.

8. Pamiętaj, że zdjęcia są świetne, ale ruchome obrazy są lepsze

Filmy i GIF-y tak dobrze przyciągają uwagę i generują udostępnienia. Mogą nie być najlepszym wyborem w każdej sytuacji, ale podczas tworzenia treści wizualnych ruchome obrazy są często najlepszym wyborem. WordPress i inne platformy zarządzania treścią ułatwiają osadzanie filmów i gifów w postach. Tutaj znajdują się informacje o wtyczce GIPHY dla WordPress.

9. Opowiadaj historie

Podczas gdy korzystanie z obrazów i filmów jako części treści tekstowych jest świetne, podobnie jak korzystanie z samych treści wizualnych, możesz naprawdę zwiększyć potencjał wirusowy swoich treści, opowiadając historie. Dowodem na to są historie na Snapchacie. Osoby prywatne, firmy, a nawet celebryci wykorzystują historie Snapchata do tworzenia treści, które sprawiają, że widzowie wracają do oglądania ich treści. Aby to zrobić, użyj funkcji historii SnapChat, aby wybrać kolekcję zdjęć i filmów SnapChat, aby połączyć je w jedną historię.

10. Poznaj swoich odbiorców i udostępniaj zdjęcia, filmy i infografiki, które są istotne.

Rozważając nową strategię marketingu treści wizualnych, warto przyjrzeć się swoim klientom lub odwiedzającym. Jeśli wcześniej brałeś pod uwagę tylko treści tekstowe, które uznają za istotne, możesz wprowadzić kilka zmian. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, w tym badania rynku, bezpośrednie pytanie odwiedzających za pośrednictwem ankiety lub po prostu zwracanie uwagi na to, co udostępniają na twoich stronach.

-

Kerry Creaswood jest młodą i ambitną pisarką z Savannah, GA. Interesuje się samorozwojem, projektowaniem i marketingiem. Aby dowiedzieć się więcej o Kerry - sprawdź jej Twittera lub przeczytaj jej ostatni artykuł Content Writing Hacks for Effective Marketing.