loader
Poradniki i ciekawostki

Wskazówki dotyczące tworzenia inspirującego domowego biura freelancera

Kiedy powiesz komuś, że jesteś freelancerem pracującym z domu, może wyobrazić sobie, że zaczynasz każdy dzień o 10:30 w piżamie.

Nawet jeśli to prawda - na szczęście! - nie oznacza to, że nie jesteś przytulny i produktywny. Prawdą jest jednak, że środowisko pracy może wpływać na kreatywność, a dotyczy to zwłaszcza tych z nas, którzy ustalają własny harmonogram i zarządzają własnymi projektami.

wiadomość sponsorowanaNiezależnie od tego, czy urządzasz domowe biuro po raz pierwszy, czy po prostu zmieniasz jego aranżację, aby uzyskać bardziej inspirującą atmosferę, mamy kilka niezbędnych wskazówek, które pomogą ci poprawić twoje doświadczenie jako freelancera. Zobacz także wskazówki Feng Shui dla Twojego biura i życia.

Trzymaj inspirację blisko siebie

Jeśli często korzystasz z książek, sztuki lub muzyki, aby pobudzić kreatywność, upewnij się, że masz łatwy dostęp do tych elementów. Umieść półkę z książkami w zasięgu ręki od biurka, kup wysokiej jakości głośnik lub powieś swoje ulubione dzieła sztuki na ścianie. Wyeksponuj swoje własne prace lub nagrody, aby przypomnieć sobie, do czego jesteś zdolny, gdy nadejdzie powolny lub trudny dzień.

Zadbaj o spotkania

Zamiast marnować paliwo i pieniądze na spotkania z klientami w kawiarni, zaproś ich do swojego domu. Nie zakłóci to tak bardzo przebiegu dnia pracy, jak wyjście, a pozwoli klientowi lepiej zrozumieć, kim jesteś - a tym samym jakość twoich usług. Przygotuj odpowiednie miejsce do spotkań z dwoma lub trzema krzesłami, ciekawymi magazynami lub książkami do kawy i przekąskami w pobliżu, aby goście nie czuli się zaniedbani.

Nie odcinaj się od świata


wiadomość sponsorowanaKiedy myślisz o swoim domowym biurze, prawdopodobnie myślisz o przystani od zgiełku codziennego życia. W rzeczywistości, gdybyś chciał, mógłbyś mieć dźwiękoszczelne ściany i własny mały aneks kuchenny i łazienkę. Istnieje jednak różnica między odcięciem się od rozpraszających bodźców a całkowitym odizolowaniem się. Praca w domu może być samotna, więc nie oddalaj się zbytnio od świata zewnętrznego. Nie zasłaniaj rolet i nie wpuszczaj do domu świeżego powietrza. Każdego dnia idź na spacer, aby po prostu wyjść na zewnątrz. Pomoże to zachować świeżość umysłu i uchroni plecy przed bólem.

Włącz uspokajające kolory

Kolorystyka biura wpływa na nastrój, a tym samym na produktywność. Prawdopodobnie słyszałeś, że niebieski ma uspokajający wpływ na psychikę, co z pewnością jest pomocne dla tych, którzy łatwo radzą sobie ze stresem. Pomyśl o kolorach, które sprawiają, że czujesz się pewnie, ale też swobodnie. Jasne i neutralne kolory pomagają zapobiegać zmęczeniu oczu, więc zastanów się dwa razy, zanim pomalujesz całe biuro na odważny szafirowy lub karmazynowy kolor. Jeśli nie chcesz przemalowywać ścian, po prostu dodaj kolorowe akcenty.

Uczyń swoją przestrzeń wszechstronną

Praca od 8 do 5 w firmie graficznej lub agencji reklamowej oznaczałaby całkowite poświęcenie przestrzeni roboczej nadchodzącym projektom dla klientów. Kiedy jednak pracujesz w domowym biurze, twoje projekty o wysokim priorytecie mogą pływać w morzu osobistych plików, elementów portfolio i pomysłów na przyszłe projekty.

Nie musisz pozbywać się wszystkich tych dodatków, aby zaprojektować profesjonalną przestrzeń roboczą. Oddziel je według kategorii i stwórz przestrzeń, która będzie funkcjonować dla każdego zadania - nie tylko tych najpilniejszych - utrzymując biurko w czystości, chyba że jesteś w trakcie wykonywania zadania.

wiadomość sponsorowana


Oto pięć świetnych wskazówek, jak stworzyć inspirujące domowe biuro freelancera.

Treść dostarczona przez Modernize.