loader
Poradniki i ciekawostki

5 najlepszych darmowych stron internetowych z czcionkami

Uzyskanie czcionki odzwierciedlającej tożsamość Twojej marki może być kosztowną grą. Odwiedziliśmy nasze ulubione 5 stron internetowych, które oferują darmowe czcionki. Wiele stron oferuje darmowe czcionki do użytku osobistego, ale niewiele z nich oferuje je jako darmowe do użytku komercyjnego, więc sprawdź licencje przed oddaniem do użytku czcionki.

fontsquirrel.com
To jest strona go-to dla czcionek, które są bezpłatne do użytku komercyjnego. Każda z wymienionych czcionek jest darmowa i jest wiele do wyboru. Możesz korzystać z list, klasyfikacji lub tagów, aby udoskonalić swoje opcje wyszukiwania. Strona jest piękna w użyciu i ma naprawdę ładny projekt, więc Twoje przeglądanie jest przyjemne doświadczenie też!

fonts.google.com
Google "wierzy, że najlepszym sposobem na wprowadzenie osobowości i wydajności na strony internetowe i produkty jest świetny design i technologia". Dlatego stworzyli ten obszerny katalog czcionek open source (darmowych), które można wykorzystać do dowolnych celów, od stron internetowych po broszury drukowane. Jak w przypadku większości produktów Google, przeglądanie jest płynne dzięki prostemu, nieskomplikowanemu wzornictwu.

Możesz koszykować ulubione czcionki i pobierać je za jednym zamachem, co jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu. Dostarczają one kody HTML i CSS, dzięki czemu możesz umieścić je na swoich stronach internetowych, aby uzyskać jednolitą tożsamość marki.

1001FreeFonts.com
Ta strona ma ogromną ilość czcionek, nie daj się zwieść nazwie 1001. Można je pobrać do użytku osobistego, ale duża część z nich wymaga licencji do użytku komercyjnego. Warto jednak odwiedzić stronę, ponieważ licencja może wynosić około 40 funtów, więc nie będzie to kosztować ziemi, jeśli znajdziesz czcionkę, którą będziesz używać we wszystkich materiałach marketingowych. Możesz również pobrać 10.000 czcionek za jedyne 20$ i wszystkie one są objęte licencją do użytku komercyjnego.

dafont.com
DaFont jest bardzo podobny do 1001Fontów, istnieje wiele kategorii do sprawdzenia, aby udoskonalić swoje wyszukiwanie. Jest również podobny w licencjonowaniu, nie wszystkie czcionki są darmowe do użytku komercyjnego, więc musisz sprawdzić dokument licencyjny, który jest dołączony do pliku zip podczas pobierania czcionki. Nad przyciskiem "Pobierz" znajduje się również podręczny znacznik, który daje Ci pomysł przed pobraniem.

abstractfonts.com
Jak możesz sobie wyobrazić, abstrakcyjne czcionki są świetne, jeśli szukasz czegoś nieco wyjątkowego. Podobnie jak DaFont i 1001Fonts, musisz sprawdzić poszczególne licencje, ponieważ większość z nich będzie wymagała zakupu licencji komercyjnej, ale nie jest to wielka szkoda, jeśli znajdziesz ten wyjątkowy wygląd.