loader
Drukarnia internetowa

Zastanawiasz się nad szybkim produkcyjnym drukiem atramentowym?

Oto dlaczego należy rozważyć kwestię papieru na wczesnym etapie procesu

Postanowiłeś zapoznać się z szybkimi produkcyjnymi drukarkami atramentowymi, aby sprawdzić, czy będą one odpowiednie dla Twojej firmy. Odwiedziłeś różne wydarzenia związane z producentami OEM i rozmawiałeś z wieloma kolegami z branży. Jeśli jesteś podobny do wielu drukarzy, przypuszczam, że niewiele czasu poświęciłeś na myślenie o papierze.

Wielu drukarzy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką różnicę w szybkiej produkcji atramentowej może zrobić odpowiedni papier - zarówno pod względem jakości druku, jak i całego procesu produkcyjnego. Biorąc pod uwagę, że papier jest wymieniany jako główne wyzwanie w zakresie kompatybilności przez drukarnie, które już dodały sprzęt atramentowy do swojego arsenału, nadszedł czas, aby drukarnie zaczęły myśleć o papierze na wcześniejszym etapie procesu, aby uniknąć opóźnień, rozczarowań klientów i poważnych problemów.

Aby dowiedzieć się, na czym polega wybór odpowiedniego papieru do szybkich produkcyjnych drukarek atramentowych, rozmawialiśmy z Jeffem Matosem, starszym dyrektorem ds. operacji druku w firmie Broadridge. Jeffem Matosem, starszym dyrektorem ds. operacji druku w firmie Broadridge, aby poznać jego punkt widzenia.

Jako wiodący dostawca komunikacji z inwestorami, rozwiązań technologicznych, danych/analityki dla branży usług finansowych oraz preferowany dostawca rozwiązań dla firm z listy Fortune 500, firma Broadridge zna korzyści płynące z technologii produkcyjnego druku atramentowego i wyboru papieru.

Firma Broadridge rozpoczęła drukowanie atramentowe w 1999 roku wyłącznie w kolorze czarnym na maszynie Scitex Press (która później przekształciła się w Kodak Versamark). Posiadając ponad 100 pras w całym kraju, firma Broadridge planuje pewnego dnia całkowicie przejść na technologię atramentową.

Jeff Matos uważa przejście z druku czarno-białego na kolorowy za jedną z największych zmian w firmie Broadridge. "Priorytetem było dla mnie najpierw wyedukowanie siebie, a następnie wykorzystanie tej wiedzy, aby pomóc moim klientom w przejściu", wyjaśnia Matos, "Kiedy przeszliśmy na technologię atramentową, dowiedzieliśmy się, jak bardzo papier staje się jeszcze bardziej krytyczny w ogólnym równaniu nie tylko reprodukcji koloru, ale także działania".

Matos wyjaśnia dalej krytyczną rolę papieru w szybkim druku atramentowym: "Powiedziałbym, że znaczenie papieru i jego wpływ na ogólną jakość jest czymś, co może zaskoczyć niektórych ludzi, którzy przechodzą z offsetu na druk atramentowy. Z mojego doświadczenia wynika, że papier może decydować o tym, czy wygra się zlecenie i zdobędzie klienta, czy nie. I to jest właśnie kluczowa rola, jaką może odegrać. Już sama zmiana papieru może spowodować znaczny wzrost gamy kolorystycznej i naprawdę ładny "color pop". Masz tę samą drukarkę, te same zestawy atramentów... wystarczy zmienić papier i możesz całkowicie zmienić wygląd, a w niektórych przypadkach także odczucie na wydruku."

Wybierając odpowiedni papier, większość drukarzy myśli w kategoriach kosztu i jakości.

W szczególności w przypadku papierów do drukarek atramentowych, Matos jest przekonany, że dostępność powinna być istotnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli firma specjalizuje się w druku wysokonakładowym. "Dostępność jest bardzo ważna. Wielu sprzedawców przychodziło do mnie i próbowało sprzedać mi papier, który zamierzają dostarczyć z innego kraju. Przy moich nakładach i szybkości działania nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek braki w zapasach czy dostępności produktu. Posiadanie producenta blisko mnie, z bardzo wysokim poziomem partnerstwa, jest bardzo ważne".

Testowanie papieru jest kolejnym ważnym czynnikiem przy rozważaniu technologii druku atramentowego o wysokiej prędkości produkcji. Aby drukarnia mogła uzyskać pożądane rezultaty, linearyzacja (proces testowania stosowany w celu określenia właściwego papieru dla danego zadania, sprzętu i atramentu) ma kluczowe znaczenie. I, jak ostrzega Matos, nie jest to krok, który można pominąć.

"Jeśli nie przeprowadzisz prawidłowej linearyzacji, urządzenie może nałożyć na papier zbyt dużo atramentu, powodując różne problemy z jakością. Linearyzacja pomaga dobrać odpowiednią ilość atramentu do wybranego papieru, określając ile atramentu papier jest w stanie obsłużyć i zapewniając ich kompatybilność."

Chociaż linearyzacja jest procesem testowania, o którym mówi się najczęściej, Matos zaleca testowanie w trakcie całego procesu, aby zapewnić efekt końcowy, który spełnia oczekiwania klienta. Jeśli postprocessing jest częścią Twojego przepływu pracy, zaleca on również przetestowanie tego procesu.

"Papier może być świetnie przepuszczony przez drukarkę, a wydruki wyglądają niesamowicie, ale po włożeniu go do insertera nie można go włożyć. Jeśli papier nie jest przystosowany do tego typu post-processingu, może stać się bardzo delikatny." Matos radzi również przetestować swoje finalne wydrukowane elementy, aby określić, jak poradzą sobie z rygorami wysyłki. "Wyślij próbki do swojego domu, aby upewnić się, że gdy dotrą do czyjejś skrzynki pocztowej, nadal będą wyglądać świetnie" - radzi Matos.

Ostatnie słowa Jeffa dotyczące wdrażania szybkich produkcyjnych drukarek atramentowych? Bądź przygotowany. "Zrób odpowiednie badania, ponieważ jest to większy skok niż większość ludzi myśli. Wiele drukarni wdrożyło atrament z wielkim sukcesem, więc może to być atrakcyjne, ale musisz upewnić się, że odrobiłeś pracę domową."

Tags: Proces wyboru papieru, Technologia atramentowa w produkcji, Trendy w atramentowej produkcji