loader
Drukarnia internetowa

Trzy wskazówki dotyczące rozpoczęcia pracy z atramentowymi drukarkami produkcyjnymi

Rozpoczęcie pracy z technologią atramentową Część pierwsza

Szybki produkcyjny druk atramentowy otwiera nowe drzwi dla projektantów graficznych - od nawiązywania kontaktu z odbiorcami na poziomie osobistym, po drukowanie większych ilości w opłacalnej cenie. Należy jednak pamiętać, że technologia druku atramentowego różni się od technologii offsetowej i cyfrowej z tonerem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym procesie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z drukiem atramentowym, postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby mieć pewność, że wydrukowane dzieło będzie wyglądało tak niesamowicie, jak sobie wymarzyłeś.

    ZACHOWAJ OTWARTY UMYSŁ Wytyczne dotyczące projektowania i drukowania prac atramentowych nie są takie same jak te zalecane dla offsetu, a krzywa uczenia się jest bardziej stroma niż można by się spodziewać. Skład atramentu jest inny, maszyny mogą wydawać się nieznane, a Ty możesz potrzebować papieru specjalnie przygotowanego do przyjmowania atramentu. Biorąc to pod uwagę, warto podejść do swojego pierwszego projektu atramentowego z otwartym umysłem i chęcią dostosowania swoich oczekiwań.

    ROZEJRZYJ SIĘ Zastanów się nad przeznaczeniem drukowanego elementu i oceń, co jest najważniejsze. Czy najważniejsza jest wyrazistość szczegółów? Czy dopasowanie kolorów jest koniecznością? Jak długo element będzie używany? Omów swoje cele z drukarnią, aby ustalić, czy druk atramentowy jest odpowiedni dla Twojego projektu. Możesz również poprosić drukarnię o pokazanie próbek podobnych zadań wydrukowanych na urządzeniach atramentowych, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolony z jakości. Kolejnym aspektem do rozważenia jest rodzaj atramentu. Jak wyjaśniono w książce The Designer's Guide To Inkjet, napisanej przez Elizabeth Gooding i Mary Schilling, istnieją dwa rodzaje tuszów do drukarek atramentowych: na bazie barwników i pigmentów. Wyniki różnią się w zależności od urządzenia i rodzaju używanego papieru, ale zazwyczaj tusz barwnikowy wsiąka w papier, czyniąc go bardziej odpornym na zarysowania. Barwniki atramentu pigmentowego znajdują się na wierzchu papieru i mają tendencję do wydawania się bardziej żywymi. Pigment jest również bardziej trwały w kolorze niż barwnik, zapewniając dłuższy okres trwałości. Dowiedz się, czy Twoja drukarnia korzysta z urządzenia opartego na barwnikach czy pigmentach i dokonaj wyboru, który najlepiej pasuje do Twojego projektu.

    POROZMAWIAJ Z DRUKARNIĄ Gdy już wybierzesz odpowiedniego dostawcę usług drukarskich, umów się na rozmowę lub, jeszcze lepiej, na wycieczkę po zakładzie. Jak najwcześniej omów swoje oczekiwania wobec drukowanego elementu, podziel się swoim projektem i poinformuj o miejscach, w których chciałbyś uzyskać zgodność kolorów. Tak jak w przypadku każdej technologii druku, porozumienie wszystkich stron od samego początku jest kluczem do osiągnięcia wspaniałego efektu końcowego.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie produktów do druku atramentowego Domtar, odwiedź naszą Kolekcję produkcyjnych papierów do druku atramentowego.

Ten blog został pierwotnie opublikowany na DomtarBlueline.com, 13 lipca 2016 r. i ponownie opublikowany na paper.domtar.com 8 lutego 2019 r.

Tags: Projektowanie dla atramentu, Technologia atramentu produkcyjnego, Trendy atramentu produkcyjnego