loader
Drukarnia internetowa

Siedem kwestii do rozważenia przy projektowaniu dla technologii atramentowej

Projektowanie dla technologii atramentowej, część druga

Poniżej znajduje się druga część trzyczęściowej serii na temat produkcyjnego druku atramentowego. Ten post koncentruje się na rozważaniach po osiągnięciu fazy projektowania technologii atramentowej. Sprawdź Projektowanie dla #Inkjet Część pierwsza: Trzy wskazówki na początek, jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie podstaw planowania projektu.

Inne kwestie związane z projektowaniem druku atramentowego

Zanim zabrniesz zbyt daleko w ścieżkę projektowania, rozważ inne czynniki, które mogą wpłynąć na wyniki projektu. Omów te kwestie ze swoim drukarzem i weź je pod uwagę podczas tworzenia projektu dla technologii druku atramentowego.

OPCJE PAPIERU

Obecnie dostępna jest szeroka gama papierów do drukarek atramentowych. Zapytaj swoją drukarnię o sugestie oparte na celach projektu, projekcie, budżecie i harmonogramie. Kolekcja papierów do druku atramentowego Domtar oferuje kilka łatwo dostępnych opcji w różnych gramaturach, kalibrach i wykończeniach od marek, którym ufasz, w tym LynxJET®, HuskyJET® i Domtar ReplyJET®. Niezależnie od projektu, priorytetu czy budżetu, Domtar stworzył celową ofertę marek atramentowych, aby zaspokoić potrzeby rynku druku transakcyjnego, direct mail i komercyjnego.

W zależności od projektu, może być również konieczne rozważenie wydajności po przetworzeniu. Czy papier został zaprojektowany w taki sposób, aby wytrzymać rygorystyczne wymagania związane z przetwarzaniem końcowym, takie jak składanie i wstawianie? Należy poprosić drukarnię o polecenie papieru, który będzie nie tylko dobrze drukował, ale również dobrze sprawdzał się we wszystkich innych wymaganych zastosowaniach.

LINEARIZACJA

Wydajność drukarek atramentowych może się znacznie różnić w zależności od konkretnego urządzenia, papieru i atramentu. Poproś drukarnię o przeprowadzenie linearyzacji, która optymalizuje kombinację papieru i maszyny w celu odkrycia optymalnych ustawień dla Twojego projektu. Bez tego testu, Twoje dzieło zostanie wydrukowane z ustawieniami z ostatniego zadania na maszynie, która mogła użyć innego papieru i doprowadzić do mniej niż pożądanych rezultatów.

GAMUT KOLORU

Technologia druku atramentowego jest wciąż ulepszana, ale gama kolorów pozostaje węższa niż w przypadku maszyn offsetowych i tonerowych. Jeśli projekt zawiera kolory spoza zasięgu prasy, rezultaty mogą nie spełnić Twoich oczekiwań. Aby poprawić jakość, podziel się swoim projektem z drukarnią i podaj konkretne wskazówki. Na przykład, możesz chcieć określić, jak wyglądają odcienie skóry lub które kolory muszą być dokładne.

DOPASOWANIE KOLORÓW

Niektóre urządzenia atramentowe mogą drukować kolory Pantone, co może pomóc gotowym produktom w dostosowaniu się do standardów marki. Jednak wyniki uzyskane na jednym papierze mogą nie odpowiadać dokładnie temu samemu kolorowi wydrukowanemu na innym papierze lub na innym rodzaju prasy. Drukarnia może pomóc w wyborze odpowiedniego papieru i specyfikacji drukowania, aby uzyskać najlepsze możliwe dopasowanie kolorów.

UWAGI DOTYCZĄCE CZCIONEK

"The Designer's Guide to Inkjet" zauważa, że druk atramentowy może być podatny na większe przyrosty punktów niż druk offsetowy, co może powodować zamykanie kształtów liter i utrudniać czytanie kopii. Dlatego też odwrócona czcionka może nie być idealna dla głównej części projektu zaprojektowanego dla technologii druku atramentowego. Zapytaj drukarza o dodatkowe wskazówki dotyczące czcionek w zależności od rodzaju papieru, typu maszyny i rodzaju farby.

WYMIARY

Urządzenia atramentowe mogą nie używać tych samych rozmiarów papieru, do których jesteś przyzwyczajony przy druku offsetowym lub tonerowym - zwłaszcza jeśli używasz prasy arkuszowej. Porozmawiaj z drukarnią jak najwcześniej o wymiarach drukowanej pracy, aby uniknąć późniejszej zmiany rozmiaru.

Ten blog został pierwotnie opublikowany na DomtarBlueline.com, 15 lipca 2016 r. i ponownie opublikowany na paper.domtar.com 20 marca 2019 r.

Tags: Projektowanie dla Inkjet, Technologia Inkjet do produkcji, Trendy Inkjet do produkcji